بلغ العلی بکماله
کشف الدجی بجماله
حسنت جمیع خصاله
صلوا علیه و آله

ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد ، دل رمیده ما را انیس و مونس شد

بعثت پیامبر اکرم بر پیروان حقیقیش تهنیت باد .

آن شب ، شب بیست و هفتم رجب بود . محمد غرق در اندیشه بود که ناگهان صدایی گیرا و گرم درغار پیچید : بخوان! بخوان به نام پروردگارت که بیافرید،آدمی را از لخته خونی آفرید ، بخوان که پروردگار تو ارجمندترین است ، همو که با قلم آموخت ، و به آدمی آنچه را که نمی دانست بیاموخت.نظرات

برچسب ها: رسول، اکرم، رسول اکرم، پیامبر، اسلام، مسلمان، مبعث، مبعث رسول، مبعث رسول اکرم، مبعث پیامبر، پیامبر خاتم، مبعث پیامبر خاتم، خاتم، ختم رسل، بلغ العلی، العلی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 خرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانی


از نگاه كسانی كه پروژه 2012 و آخرالزمان رو پیگیری می كنند، سال 2012 پایان تاریخ است و روزگار به سر خواهد آمد و... 
در مطالب قبل هم مقداری بهش پرداختیم
ولی سوالی‌ كه اینجا مطرح می شه اینه كه واقعاً كی دنیا تمام می شود؟ چه اتّفاقاتی در آخرالزمان رخ می دهد؟ آیا الآن آخرالزمان هست یا نه؟
عقل ما می گه وقتی كه مثلاً یك لامپ رو  برای استفاده در منزل
می خری، برای اینكه بدونی این لامپ عمر مفیدش چقدر هست، بهترین مرجع برای پاسخ گویی به این سوال، سازنده اونه.
حالا برای اینكه بدونیم عمر مفید دنبا چقدر هست، لازمه كه پای فرمایشات خالق و ربّ دنیا بنشینیم تا نتیجه گیریمون مطابق واقع باشد.

خدا می فرماید:
«وَ یَقُولُونَ مَتَى هَـذَا الْوَعْدُ إِن كُنتُمْ صَادِقِینَ، قُلْ إِنَّمَا الْعِلْمُ عِندَ اللَّهِ وَإِنَّمَا أَنَا نَذِیرٌ مُّبِینٌ، فَلَمَّا رَأَوْهُ زُلْفَةً سِیئَتْ وُجُوهُ الَّذِینَ كَفَرُوا وَقِیلَ هَذَا الَّذِی كُنتُم بِهِ تَدَّعُونَ »

«و می گویند: اگر راست می گویید، این وعده کی خواهد بود؟» بگو! «علم [آن] فقط پیش خداست و من صرفا هشدار دهنده ای آشکارم.» و آن گاه که آن [لحظه موعود] را نزدیک بینید، چهره های کسانی که کافر شده اند در هم رود، و گفته شود؛ «این است، همان چیزی که آن را فرا می خواندید!»
(1)

و یا در جای دیگر می فرماید:
« یَسْأَلُكَ النَّاسُ عَنِ السَّاعَةِ قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللَّهِ وَمَا یُدْرِیكَ لَعَلَّ السَّاعَةَ تَكُونُ قَرِیبًا »
«مردم از تو درباره رستاخیز می پرسند، بگو «علم آن فقط نزد خداست» و چه می دانی؟ شاید رستاخیز نزدیک باشد».
(2)

خدا به پیامبرش که علم پیامبری دارد دستور می دهد كه؛ به مردم بگو من زمان وقوع قیامت را نمی دانم و علم آن نزد خداست و بس. برای اینكه در چنین روزهایی هر کسی به خود جرأت ندهد که وقتی برای قیامت تعیین کند، چرا که حکمت خداوند متعال ایجاب می کند که زمان قیامت پنهان باشد تا هر کس ظرقیت وجودی خود را نشان دهد اگر بنا بر دانستن زمان قیامت و مشخص بودن آن بود خداوند متعال خود به آن اشاره می کرد.

و باز می فرماید:
«قُل لَّا یَعْلَمُ مَن فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ الْغَیْبَ إِلَّا اللَّهُ وَمَا یَشْعُرُونَ أَیَّانَ یُبْعَثُونَ بَلِ ادَّارَكَ عِلْمُهُمْ فِی الْآخِرَةِ بَلْ هُمْ فِی شَكٍّ مِّنْهَا بَلْ هُم مِّنْهَا عَمِونَ ».


«بگو: «هر که در آسمان ها و زمین است، جز خدا غیب را نمی شناسند و نمی دانند کی برانگیخته خواهند شد؟» [نه] بلکه علم آنان درباره آخرت نارساست؛ [نه] بلکه ایشان درباره آن، تردید دارند، [نه] بلکه آنان در مورد آن کور دل اند.»


-------------------------------------------------------
1.  سوره ملک،آیه 25-27.
2.  سوره احزاب، آیه 63.
3.
سوره نمل، آیات 65و 66.برچسب ها: آخر، آرماگدون، تفاوتهای آرماگدون و قرقیسیا، قرقیسیا، ‌آرماگدون و قرقیسیا، هارمجدون، هارمجدوّ، آخرالزمان، آخر الزمان، علائم ظهور، ظهور،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 خرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانی


از جمله سنّتهای الهی که تبدیل و تحویل در اون راه ندارد، این هست که تا زمینه برای خلقت و هدایت او آماده نباشد، هدایت و خلقتی اتّفاق نخواهد افتاد.
این قانون کلی، در مسائل آخرالزمانی و ظهور حضرت حجّت علیه السلام هم صادق هست، یعنی قطعاً باید زمینه ها مهیّا باشد تا امر ظهور اتّفاق بیفتد.
یکی از این زمینه ها، بحث ولایت فقیه هست. امّا اینکه به چه صورت ثابت می شود که؛ این، زمینه آن است؟ و یا اساسا ولایت پذیری به چه معنا هست؟
اگر حوصله مطالعه داشته باشیم می تونیم در ادامه مطلب با مطالعه مثالها و مطالبی که ارائه شده تا حدّ کمی با این مساله آشنا بشیم و نتیجه گیری کنیم.

نظرات

ادامه مطلب


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 خرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانیادامه بحث ما به اینجا ختم شد كه انقلاب اسلامی ایران، به نوعی با مساله مهدویّت گره خورده است. یعنی یكی از اصول انقلاب كه تا به اون روز فقط در اندیشه ها پرورش داده شده بود، به یك واقعیّت عینی و کاربردی مبدّل شد. یعنی انقلاب اسلامی ایران الگوی جدیدی ارائه كرد با عنوان ولایت فقیه.
از این زاویه به تحلیل پرداختیم كه همین امر باعث شد، غرب به دنبال تخریب و تضعیف این عقیده ناب و پاك،
از راه های مختلف،‌ مخصوصاً منحرف كردن بحثهای آخرالزمانی با استفاده از الگو سازی های غیر واقعی باشد.

قبل از انقلاب اسلامی ایران، سالها بود كه رویكردها در غرب به این سمت رفته بود كه؛ باید دین از سیاست جدا باشد و جامعه دینی همواره دچار پس رفت و عقب گرد خواهد بود. یعنی بحثها و علوم همه رنگ عقلی و تجربی گرفته بود. این رویكرد با ظهور انقلاب اسلامی ایران دچار خدشه شد و غرب با دیدگاهی صددرصد مقابل دیدگاه خودش روبرو شد.
نقطه عطف و وجه متمایز كننده این انقلاب، بحث ولایت بود. یعنی از اساسی ترین اركان آن بحث مهدویّت بود كه به دلیل غیبت امام زمان علیه السلام، باید از ولی او كه فقیه جامع الشرایط باشد، پیروی كرد.

خلاصه اینكه یك انقلابی صورت گرفته بود كه صددرصد مقابل رویكردهای غربی بود، از طرفی ظرفیّت و قابلیّت صدور داشت، یعنی ممكن بود ملّتهای دیگر از آن پیروی كنند، و از طرف دیگر یک ركن اساسی داشت این انقلاب، با عنوان مهدویّت.
پس باید كاری می كردند، و به مقابله می پرداختند. در نتیجه بحثهای آخرالزمانی را مطرح كردند.

تا اینجای بحث رو به شكل دیگری با هم پیش برده بودیم.
در همین زمینه كه مطالعه می كردم،‌ تحلیلی از یكی از محققین دیدم كه ایشون با یك دید نسبتاً‌ متفاوت به مساله نگاه كرده بود. ایشون مساله ولایت فقیه رو یك میدان امتحان می دونند برای ولایت پذیری جامعه. به نظر من این خیلی مساله مهمی هست و جای صحبت داره.

انشاالله تو مطلب بعد در این مورد بیشتر مطالعه می کنیم و اینکه چرا مساله ولایت و ولایت پذیری برای غربی ها مهم هست و به هر قیمتی دنبال جلوگیری از رشد اینگونه عقاید و تفکّرات هستند؟
---------------------------------------------------------------------------------------------
حكایت زیبا از امام هادی علیه السلام

تصویری از قبرهای داخل ضریح مقدس امام هادی علیه السلام

چهل حدیث زیبا از امام هادی علیه السلامداغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 12 خرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانی
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 خرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانی
با كدام مجموعه تصاویر ارتباط بهتری برقرار می كنید؟
یا به عبارت دیگه كدام مجموعه تصاویر با فطرت و ذائقه شما هماهنگ هست؟

اسلام و آخرالزمان


فیلمهای غربی آخرالزمانی

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 3 خرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو