تا امروز خورده فرهنگهای زیادی وارد فرهنگ اصیل ما شده اند، به صورت تهاجمی و خواسته و یا به شكلی ناخواسته، یکی از اونها فرهنگی است که از غرب و آمریکا نیامده، بلکه خواستگاه آن کشور هندوستان است.
گاهی ما جوانترها، هدف را می بینیم و وسیله و راه رو اشتباه انتخاب می کنیم و در نتیجه به بیراهه می ریم و ممکنه به پرتگاه هم بیفتیم.


بله یک خورده فرهنگی که وارد کشور ما شده و فرهنگ بومی ما نیست، مکتب فلسفی یوگاست.


یوگا یعنی چی؟

یوگا رو آقای پاتانجلی هندی تاسیس کرد و برای اون هشت مرحله متصوّر شد، مرحله هشتم و مهمترین اون «سمادهای» (یعنی وصول به مرحله نیروانا) هست.

این آقا گفت: تمام کیهان انرژی است و چیزی به نام جسم وجود ندارد. (چه حرف قشنگی!!!!)

از جمله انسان که در این کیهان می زِیَد سرشار از انرژی است، می گفت؛ انسان هفت کالبد دارد که به صورت تودرتو و پیچیده است. درون هر کالبدی منبع عظیمی از انرژی است که در زیر ستون فقرات انسان است. (به آن کاندالینی یعنی منبع انرژی می گویند).

خلاصه اینکه این آقای پاتانجلی هشت فایده رو برای یوگا می شمارد که هفت تای اون به بدن بر می گرده مثل داشتن اندامی مناسب، صاف شدن شکم، صاف شدن صورت و... و در نهایت یک هدف و فایده معنوی به نام رسیدن به آرامش. (1)

واقعاً یوگا به آدم آرامش می ده؟

1. در هیچ کتاب فلسفی، علمی، مذهبی، این مطالبی که اساس یوگا هستند، تایید نشده است. (پس از هیچ راهی قابل اثبات نیست مگر تجربه یک شخص به نام پاتانجلی. یعنی این مکتب که یک مکتب فلسفی است، حتّی کتب فلسفی هم آن را تایید نمی کنند).
علاوه بر اینکه موسس این مکتب یکی از اصول آزاد سازی انرژی را رهاسازی غریزه و شهوات می داند که در هیچ دین و مذهبی پسندیده نیست و خود تنش زا و مخالف آرامش است.

2. این روزها به دلیل اینکه استرسها و هیجانات در زندگیها زیاد شده، از طرفی هم بعضیها به دلیل اینکه دستشون خالیه، به این روشها کشیده می شوند. این مال اونهاست، امّا ما که معجونی انسان ساز به نام قرآن داریم، باید به اون مراجعه کنیم، در قرآن خدای خالق رحمن می فرماید: «اَلَّذِینَ آمَنُوا وَتَطمَئِنُّ قُلُوبِهِم بِذِكرِ اللهِ أَلَا بِذِكرِ اللهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبِ» (2) اگر از عربی کمی بدانیم، متوجّه خواهیم شد که فراز آخر آیه معنای حصر می دهد، یعنی تنها راه اطمینان قلب و آرامش، اعتماد به خداست.

3. این آیات رو ببینید:

اَقِمِ الصَّلُوهَ لِذِکرِی (نماز به جهت نیل به حضور بیشتر خداست) (3)

اَلَا بِذِکرِ اللهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبِ (با یاد خدا قلب انسان به آرامش می رسد) (4)

یَا اَیَّتُهَا النَّفسُ المُطمَئِنَّهِ... (ای کسانی که به آرامش عمیق و ناب دست یافتید، شما اهل من شده اید و در بهشت کنار من قرار دارید، «بهشت شما این است که کنار من هستید».(5)

اگر این سه آیه در کنار هم گذاشته شود، به دست می آد که تنها راه و روش جهت نیل به اهل الله شدن و کنار او به آرامش ابدی نایل شدن، شریعت است. یعنی همان نسخه ای که خدا در کتاب رسولش برای هدایت انسان ارسال کرد.

بی جهت به بیراهه نرویم. اگر کسی واقعا به دنبال تعالی و رشد معنوی است تنها یک راه دارد و آن متن کتاب خداست. راه دیگری نیست بلکه به بیراهه رفتن است.

از کسانی که هنوز شک دارند، می خوام که یک مدّت برای رسیدن به نتیجه مطلوب به خدای خودشان اعتماد کنند، واقعاً! یک مدّت کوتاه می توان امتحان کرد، ببینید فقط همینکه چند روزی یک وعده نماز رو در مسجد باشیم، همینکه روزی دو آیه از قرآن رو بخونیم، به چه آرامشی خواهیم رسید.

این مکاتب، با اون حرفهای ظاهراً شیرین و قشنگ، مال فرهنگ ما نیست، بلکه ما خودمان فرهنگ غنی داریم، با راهکارهای بسیار خوب برای به آرامش رسیدن. طی بیش از هزار سال که دین اسلام همراه فرهنگ غنی ملّت ایران هست، این فرهنگ شکل گرفته است و همه ما وظیفه حفظ اون رو داریم. پس باید بیشتر حواسمون جمع باشه.1. مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما، سی دی عرفانهای نوظهور.
2. سوره رعد، آیه 28.
3. سوره طه، آیه 14.
4. سوره رعد، آیه 28.
5. سوره فجر، آیه های 27 تا 30.
طبقه بندی: توحید، 
برچسب ها: قرآن، آرامش از نگاه قرآن، از نگاه قرآن، نگاه قرآن به آرامش، الا بذکر الله تطمئن القلوب، اطمینان قلب، مکتب فلسفی یوگا، یوگا، یوگیستها، یوگیست، موسس مذهب یوگا، یوگا چیست؟، آیا یوگا به انسان آرامش می دهد، آرامش یوگیستها، مکتب یوگا.،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 26 آذر 1390 توسط محمد مهدی قربانی

      فدای اون حسینی
                                   که زیر تیغ قاتل
                                                            سرش بریده گشت و
                                                                                                به شیعیان دعا کرد

در ادامه مطلب مقاله ای در خصوص علل قیام امام حسین علیه السلام گذاشتم، اگه دوست داشتید از اینجا مطالعه کنید.


طبقه بندی: امامت، 
برچسب ها: روزهای آخر ماه محرم، ماه محرم، محرم، محرم سال 1433، محرم و ما، علل قیام امام حسین علیه السلام، علل قیام امام حسین، علت قیام امام حسین، علت قیام امام حسین علیه السلام، علل قیام، چرا امام حسین قیام کرد، چرا امام قیام کرد، قیام امام حسین،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 آذر 1390 توسط محمد مهدی قربانی

               امام صادق (سلام الله علیه) :


مَن أرادَ اللَّهُ بِهِ الخَیرَ قَذَفَ فی قَلبِهِ حُبَّ الحُسَینِ(ع) و حُبَّ زیارَتِهِ.


كسى كه خدا خیرخواه او باشد، محبّت حسین و شوق زیارتش را در دل او مى‏اندازد.

خیر و برکت در قرآن و حدیث : ص208 - ح 3--------------------------------------------------------------------------------------------------

عشق زینب با حسینش ماورای عشق بود

در فضای قلب زینب هم هوای عشق بود

کوفه و شام و مدینه ، کربلا و خاک غم

این همه صبر دل او از صفای عشق بود

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


دانلود مداحی شبهای محرم با صدای حاج محمود کریمی در ادامه مطلب


ادامه مطلب


طبقه بندی: امامت، 
برچسب ها: زینب، امام حسین، حسین، عاشورا، عزاداری، کربلا، محرم امسال، محرم، محرم الحرام، ماه محرم، دانلود مداحی، مداحی، دانلود، لینک دانلود، دانلود مداحی حاج محمود، محمود کریمی.، مداحی شب سوم، دانلود شب سوم، شب سوم محرم، دانلود شب چهارم، شب چهارم محرم، محرم سال 90، دانلود مداحی 90، شب پنجم محرم، دانلود مداحی شب پنجم، شب پنجم، حاج محمود کریمی، مداحی حاج محمود کریمی، روضه.، شب ششم محرم، مداحی شب ششم، مداحی کریمی در شب ششم، مداحی شب ششم محرم، شب هشتم، ‌شب هشتم محرم 90، كریمی شب هشتم، ‌كریمی، ، شب نهم محرم، شب نهم محرم 90، شب تاسوعا، تاسوعای حسینی، شب تاسوعای امام حسین، یا حسین،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 آذر 1390 توسط محمد مهدی قربانی

      دو سال از هجرت پیامبر از مکّه به مدینه می گذشت، یک عدّه از مسلمانان که با پیامبر و یا بعد از ایشان به مدینه اومده بودند، اموالشون دست کفار مکّه مانده بود و در واقع اموال مسلمانان در این دو سال دست کفار مصادره شده بود و خودشان در وضع نامناسبی به سر می بردند.
      خبر آمد که کاروانی از بازرگانان مکّه از شام به سوی مکّه در حرکت است.
در خبر آمده بود که این کاروان را ابوسفیان هدایت می کند، همان کافری که معاند بود و در کفرش پابرجا و محکم بود، خوب این فرصت مناسبی بود که یک مقدار از اموال مسلمانان به دستشان برگردد، این اتّفاق افتاد و همین امر زمینه ساز جنگ بدر شد.
جنگی که باعث و بانی مستقیم اون، ابوسفیانِ زخم خورده بود، در تاریخ آمده که...

اگر حوصله داشتید، ادامه مطلب رو حتما ببینید


طبقه بندی: نبوت،  امامت، 
برچسب ها: عاشورا، امام حسین، امام حسین علیه السلام، قیام امام حسین، قیام امام حسین علیه السلام، ابوسفیان، معاویه، معاویه بن ابی سفیان، معاویه بن ابو سفیان، یزید، امت اسلامی، اسلام، مسلمین، زمینه قیام امام حسین علیه السلام،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 آذر 1390 توسط محمد مهدی قربانی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic