بسم الله الرحمن الرحیم

بالاخره روز موعود فرا رسید و قسمت عمده مسیر حماسه سیاسی امسال، پیموده شد. این حماسه حضور مردم، شعر زیبای شهریار را در ذهن تداعی می‌كند كه گفت:
تا دست اتفاق خلایق، به هم ندید

خورشید فتح، روی سعادت نشان نداد!
شمشیر تیز وحدت و ایمان، جلا دهید
با این جهاز جنگ، ‌مجاهد كند جهاد (1)
روز جمعه 24 خرداد، روح جدیدی در بدن خسته از تحریم‌ها و گرانی‌های كشور دمیده و شور و شعفی نو به پا شد. انشاالله كه فرد منتخب و همه مسئولین كشور دست به دست هم داده و قدردان تلاش و ایستادگی این مردم باشند.
 طبیعت انتخابات این است كه یك نفر بیشتر، پیروز این میدان نخواهد بود. امّا این پیروزی انتهای كار نیست، بلكه از امروز، مسئولیّت خطیری روی دوش فرد پیروز قرار می‌گیرد كه باید بتواند در آن میدان هم خود را نشان داده و پیروز شود.
در واقع مبارزه و رقابت اصلی از امروز شروع می‌شود، چون «إِنَّ الْغَالِبَ لِهَوَاهُ أَشَدُّ مِنَ الَّذِی یَفْتَحُ الْمَدینَةَ وَحْدَهُ؛ كسی كه بر هوس خود پیروز شود، نیرومندتر از كسی است كه به تنهایی شهری را فتح كند» (2) پس رقابت سختی در پیش است.
شخص پیروز نكات فراوانی را باید در ذهن داشته و مرور كند، از جمله اینكه تا دیروز او محتاج مردم بود؛ كه به او اعتماد كرده و انتخابش كنند، امّا امروز كه انتخاب شده است، باید قدردان بوده و با نیكی پاسخ دهد. امیر مومنان علی (ع) در همین زمینه می‌فرماید: «زَكاةُ الظَّفَرِ الْإِحْسانُ؛ زكات پیروزی، نیكی كردن است». (3)

منابع:
1. دیوان شهریار، ج2، ص 981.
2. تنبیه الخواطر و نزهه النواظر، ج1، ص60.
3. مستدرك الوسائل، ج7، ص 46.

برچسب ها: پایان انتخابات، انتخابات، انتخابات ریاست، انتخابات ریاست جمهوری، ریاست جمهوری، انتخابات سال 92، سال 92، حماسه ملی، حماسه سیاسی، حماسه، سال حماسه، انتخابات تجلی حماسه، انتخابات و حماسه، حماسه و انتخابات، انتخاب، مسابقه، رقابت، شروع رقابت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 25 خرداد 1392 توسط محمد مهدی قربانی