به نقل از سایت
جام نیوز؛ مجید مجیدی کارگردانی که با ساختن فیلم هایی چون رنگ خدا، بچه های آسمان، آواز گنجشک ها، باران و... نشان داده که تبحر زیادی در ساختن فیلم های مربوط به کودکان دارد کم کم کار ساخت فیلمی درباره کودکی پیامبر اسلام را به پایان می برد.

کار فیلمبرداری فیلم محمد(ص) ساخته مجید مجیدی در روزهای پایانی است. استرانو فیلمبردار محمد(ص) که برنده چندین اسکار است علاوه بر فیلمبرداری در روستای اللهیار قم (شهرک سینمایی نور)، شاهرود، عسلویه و کرمان بخش هایی از آن را نیز در کشور هند فیلمبرداری کرده است. مجیدی برای فیلمبرداری فیلم خود که هنوز اسمی برای آن انتخاب نکرده شش دوربین حرفه ای از هالیوود خریداری کرده است.

  گفته می شود هنگامی که مجید مجیدی "کارگردان ارزشمند سینمای کشورمان" به این فیلمبردار ایتالیایی پیغام می دهد و این کار را به او پیشنهاد می دهد، استرارو در الجزایر به سر می برده و پس از دریافت پیام مجیدی به او گفته که مشغول خواندن زندگی پیامبران الهی بوده و اتفاقا امروز ماجرای معراج پیامبر اسلام(ص) را مطالعه می کرده و این دعوت را به فال نیک گرفته است.

  بر پایه این گزارش "آ. آر. رحمان" آهنگساز سرشناس هندی که برای موسیقی «میلیونر زاغه نشین» برنده دو جایزه اسکار (ترانه و موسیقی) شده و گفته می شود اخیراً به دین اسلام گرویده است موسیقی فیلم مجیدی را خواهد ساخت. همچنین شنیده شده یك ایتالیایی اسكار گرفته نیز قرار است تدوین فیلم را انجام دهد.

  این فیلم سه ساعته که از کنار آن سریالی هم ساخته خواهد شد و پرهزینه ترین فیلم تاریخ سینمای ایران لقب گرفته است قرار است علاوه بر زبان فارسی به سه زبان  عربی، انگلیسی و اردو به صورت همزمان اکران شود.

وی برای تحقیقات اولیه جهت نگارش فیلمنامه چند ماه در عربستان و از جمله در روستای حلیمه در عربستان بسر می برده است.

طبقه بندی: نبوت، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 مهر 1391 توسط محمد مهدی قربانی