خلقت انسان مساوی شد با نافرمانی شیطان و به وجود آمدن یك شرّ بزرگ، پس شاید بتوان گفت كه از ابتدای خلقت انسان، (كه در مسیر و راه خیر قرار دارد) شرور و بدی ها هم به وجود آمد. در تمام دوران زندگی انسان از حضرت آدم تا به حالا، این دعوای بین خیر و شرّ ادامه داشته و دارد. ولی این دعوا در آخرالزمان شكلی جدّی تر به خود می گیرد.
در این برهه از تاریخ زندگی انسانها در كره زمین، خیر و شرّ در نهایت قدرت به مقابله با هم می پردازند،‌ كه البتّه در نهایت طبق وعده الهی، پیروزی از آنِ سپاه خیر هست.

گفته شد كه باید مواضع خودمون رو روشن كنیم و سعی كنیم كه در جبهه خیر قرار بگیریم. از طرفی هم قرآن كریم می فرماید:
ای كسانی كه ایمان آورده اید، خود و خانواده خویش را از آتشی كه هیزم آن انسان ها و سنگ ها است نگه دارید، آتشی كه... .(1)

در واقع اوّلین وظیفه ای كه بر دوش پدران و مادران قرار گرفته، تربیت صحیح فرزند هست. این مساله در آخرالزمان (طبق پیش بینی رسول خدا) كم رنگ تر می شود. ایشان در روایتی می فرمایند:
ویلٌ لِاَوْلَادِ آخِرُالزّمانِ مِنْ آبَائِهِمْ. فَقِیلَ یَا رَسُولَ اللهِ مِنْ آبَائِهِمُ المُشْرِکِین؟ فَقَالَ: لَا؛ مِنْ آبَائِهِمُ المُوْمِنِین ...
وای بر اولاد آخر الزمان از دست پدرانشان! سئوال شد یا رسول الله: آیا از پدران مشرکِ آنان؟ فرمود: خیر، از دست پدران مومن آنها، چون واجبات دین را به فرزندانشان نمی آموزند و اگر اولاد آنها بخواهند، بیاموزند، آنان را منع می کنند. و با متاع ناچیزی از دنیا از آنان راضی می شوند. من از آنها بیزارم وآنها هم از من بیزارند. (2)

پس طبق فرمایش پیامبر صلی الله علیه و آله، تنها قرار گرفتن در جبهه خیر كافی نیست، باید فرزندان صالح تربیت نمود تا آنها هم راه خیر را در پیش داشته باشند.


--------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت:
1. سوره تحریم،‌ آیه 6.
2. مستدرک الوسایل ، ج 2 ص 625.
برچسب ها: فرزندان آخرالزمانی، فرزندان، آخرالزمان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 شهریور 1391 توسط محمد مهدی قربانی