در آن زمان  قلب مومن در سینه اش ذوب می شود همانگونه  که نمک در آب حل می شود و علتش این است که زشتی ها و منکراتی می بیند که نمی تواند آنها را تغییر دهد.  
این فرمایش پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله بود، ایشان در علائم آخرالزمان، به حضرت سلمان فرمودند: یُذَابُ قَلْبُ الْمُؤْمِنِ وَ جَوْفُهُ [فِی جَوْفِهِ‏] کَمَا یَذُوبُ الْمِلْحُ فِی الْمَاءِ مِمَّا یَرَى مِنَ الْمُنْکَرِ فَلَا یَسْتَطِیعُ أَنْ یُغَیِّرَهُ.(1)

اینكه الآن توی یك همچین وضعیّتی قرارداریم یا خیر؟ نفی و اثبات اون در گرو تحقیق بیشتر هست. امّا واقعاً این روزها امر به معروف و نهی از منكر سخت شده، آیت الله مجتهدی یه جایی فرمودند امروز روزگاری شده كه ما نمی تونیم امر به معروف و نهی از منكر كنیم.
در حالی که در اسلام امر به معروف و نهی از منکر به منزله خون در رگهای یک ملّت مسلمان هست. قرآن کریم می فرماید: «كُنْتُم خَیرَ اُمَّةٍ اُخرِجَت لِلنّاسِ تَأمُرُونَ بِالْمَعروفِ و تَنْهَوْن عن الْمُنكَرِ تُؤمِنُونَ بِاللّه» شما بهترین امتى هستید كه بر مردم ظاهر شده‏اید؛ به شرط آنكه امر به معروف و نهى از منكر كنید.(2)


پس در واقع امر به معروف و نهی از منکر یکی از خصائص ذاتی امّت پیامبر هست؛ یعنی اگر مسلمان نیستیم که نیستیم، امّا اگه مسلمانیم و خودمون رو امّت رسول الله می دونیم، قطعاً باید امر به معروف و نهی از منکر رو تو برنامه هامون داشته باشیم، هیچ گریزی از این مساله نیست. به عبارت دیگه ماهایی که این فریضه رو انجام نمی دیم باید در مسلمانی خودمون شک کنیم، این واقعیّتی تلخ امّا حقیقی است.


----------------------------------------------------------------
پی نوشت:
1. بحارالأنوار ج 6، ص 306
.
2. سوره آل عمران آیه 110.
همه اینها با توجّه به این مطلب گفته شد که در آخرالزمان نبرد بین خیر و شرّ هست، یک سری پیش بینی ها که در روایات اومده، گریزی ازش نیست، ولی ما باید چه كنیم؟ باید دست روی دست بذاریم و علائم آخرالزمان رو بشماریم، یا اینكه سعی كنیم در جبهه خیر باشیم؟

برچسب ها: آخرالزمان، ‌ امر به معروف و نهی از منكر، منكر، معروف،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 25 مرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانی