پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله
عبارتی رو به کار بردند در زمان خودشون که به عقیده صاحب نظران یکی از معجزات حضرت محسوب می شه.
ایشون در باب علائم آخرالزمان حدیث شریفی دارند که در اون به وضع زنان در آخرالزمان می پردازند، در این حدیث آمده که زنان آخرالزمانی «کاسیاتٌ عاریات» هستند.
ایشان می فرمایند:
صِنفَانِ مِن أهلِ النَّارِ لَم أرِهُمَا:... وَ نِسَاءٌ کَاسِیَاتٌ عَارِیَاتٌ مُمِیلاتٌ مَائلاتٌ رؤوسهنَّ کأسنمة البَختِ المائلةٌ لَا یُدخِلنَ الجَنَّةَ وَ لَا یَجِدنَ رِیحَهَا وَ إنَّ رِیحَهَا لَیُوجَدُ مِن مَسِیرة کَذَا وَ کَذَا» «دو صنف از انسان‌ ها جزو اهل جهنم هستند تاکنون آنها را ندیده بودم.... و زنانی پوشیده از لباس ولی در عین حال لخت و عریانند آنان از طاعت خدا بدورند و با بی‌حجابی خود را به طرف مردان سوق می‌دهند... ». شرح نووی مسلم (17/191)
صحّت و سقم این روایت رو دوستانی که صاحب نظر هستند کشف می کنند، ولی مهم اینه که می فرماید (در عین اینکه لباس به تنشون هست، عریان هستند).
اون زمان هر دین و آئینی رو که نگاه می کنیم بی حجاب یا بد حجاب نبوده اند، یعنی همه ادیان به نوعی حجاب داشته اند، در اینچنین فضایی یک همچین پیش بینی واقعاً چیزی جز معجزه نخواهد بود.باید بدونیم که آخرالزمان رو نمی شه به زمان خاصّی تطبیق داد و گفت مثلاً از فلان سال آخرالزمان شروع می شه و تا فلان زمان ادامه دارد، ولی این رو خوب می دونیم که در آخرالزمان یک عدّه تو صف خیر و یک عدّه تو صف شرّ هستند، چون آخرالزمان، زمان نبرد بین خیر و شرّ هست، چقدر خوبه که ما در صف خیر باشیم، تو این سنگر باشیم و مصداق اینگونه احادیث نباشیم، آنجا که می فرماید «لَا یَجِدَنَّ رِیحَهَا» (بوی بهشت را استشمام نمی کنند)، خدا کنه از این دسته نباشیم.

اونهایی که مروّج بی حجابی یا بد حجابی هستند، اونهایی که مروّج بی عفّتی هستند، (فرق نمی کنه زن
باشی یا مرد) به نظرتون جزو کدام دسته هستیم؟

-------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت:
دوستی تذكّر به جایی دادند، ایشون معتقدند؛ تنها حرف زدن و گلایه كردن كافی نیست، بی حجابی كه در سینما ترویج می شود، لباسهای غیر اسلامی كه در كشور تولید می شود و... اینها در واقع می تواند ریشه های بی حجابی و بدحجابی باشد.
انصافاً حرفشون به جاست، اینكه گفتم (فرق نمی كنه زن باشی یا مرد) منظورم همین بود، مسئولینی كه حواسشون نیست و با اعمال و گفتار اونهاست كه این ناهنجاری (یا به عبارت بهتر؛ گناه) رواج پیدا می كنه، اینها باید جدّی به این اندیشه باشند و ببینند جزو كدام دسته هستند؟


برچسب ها: آخرالزمان، آخر الزمان، حجاب در آخرالزمان، بی حجابی، بد حجابی، بدحجابی، بیحجابی، حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 مرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانی