ادامه بحث ما به اینجا ختم شد كه انقلاب اسلامی ایران، به نوعی با مساله مهدویّت گره خورده است. یعنی یكی از اصول انقلاب كه تا به اون روز فقط در اندیشه ها پرورش داده شده بود، به یك واقعیّت عینی و کاربردی مبدّل شد. یعنی انقلاب اسلامی ایران الگوی جدیدی ارائه كرد با عنوان ولایت فقیه.
از این زاویه به تحلیل پرداختیم كه همین امر باعث شد، غرب به دنبال تخریب و تضعیف این عقیده ناب و پاك،
از راه های مختلف،‌ مخصوصاً منحرف كردن بحثهای آخرالزمانی با استفاده از الگو سازی های غیر واقعی باشد.

قبل از انقلاب اسلامی ایران، سالها بود كه رویكردها در غرب به این سمت رفته بود كه؛ باید دین از سیاست جدا باشد و جامعه دینی همواره دچار پس رفت و عقب گرد خواهد بود. یعنی بحثها و علوم همه رنگ عقلی و تجربی گرفته بود. این رویكرد با ظهور انقلاب اسلامی ایران دچار خدشه شد و غرب با دیدگاهی صددرصد مقابل دیدگاه خودش روبرو شد.
نقطه عطف و وجه متمایز كننده این انقلاب، بحث ولایت بود. یعنی از اساسی ترین اركان آن بحث مهدویّت بود كه به دلیل غیبت امام زمان علیه السلام، باید از ولی او كه فقیه جامع الشرایط باشد، پیروی كرد.

خلاصه اینكه یك انقلابی صورت گرفته بود كه صددرصد مقابل رویكردهای غربی بود، از طرفی ظرفیّت و قابلیّت صدور داشت، یعنی ممكن بود ملّتهای دیگر از آن پیروی كنند، و از طرف دیگر یک ركن اساسی داشت این انقلاب، با عنوان مهدویّت.
پس باید كاری می كردند، و به مقابله می پرداختند. در نتیجه بحثهای آخرالزمانی را مطرح كردند.

تا اینجای بحث رو به شكل دیگری با هم پیش برده بودیم.
در همین زمینه كه مطالعه می كردم،‌ تحلیلی از یكی از محققین دیدم كه ایشون با یك دید نسبتاً‌ متفاوت به مساله نگاه كرده بود. ایشون مساله ولایت فقیه رو یك میدان امتحان می دونند برای ولایت پذیری جامعه. به نظر من این خیلی مساله مهمی هست و جای صحبت داره.

انشاالله تو مطلب بعد در این مورد بیشتر مطالعه می کنیم و اینکه چرا مساله ولایت و ولایت پذیری برای غربی ها مهم هست و به هر قیمتی دنبال جلوگیری از رشد اینگونه عقاید و تفکّرات هستند؟
---------------------------------------------------------------------------------------------
حكایت زیبا از امام هادی علیه السلام

تصویری از قبرهای داخل ضریح مقدس امام هادی علیه السلام

چهل حدیث زیبا از امام هادی علیه السلامداغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 12 خرداد 1391 توسط محمد مهدی قربانی