اگه بخواهیم یك جمع بندی از بحث آرماگدون داشته باشیم تا این بحث رو جمع كرده و نتیجه گیری كنیم، باید بگیم كه آرماگدون از جمله اعتقاداتی است كه نه تنها برای كشور ما بلكه برای كل منطقه خطرناك هست و حتّی كلّ جهان رو تحت تاثیر خودش قرار می دهد.

به عنوان یك نمونه اگر بخواهیم مثال زده باشیم؛ آقای جیمز وات (وزیر اسبق كشور آمریكا) توی یك جمع خیلی مهم می گه: به علت ظهور دوباره و قریب الوقوع مسیح نمی‏توانیم خیلی دربند نابودی منابع طبیعی خودمان [و صد البته دیگر كشورهای جهان] باشیم.(1)
پس به این بحث به عنوان یك ایده اون هم برای ساخت یك فیلم نگاه نكرده اند، بلكه جایگاه این بحث فراتر از این حرف هاست.بسیاری از اندیشمندان ما به طور جدّ بر این باور هستند كه؛ از یك زمان به بعد بحث مهدویّت برای غرب به عنوان یك تهدید شناخته شد، به همین دلیل برای مواجهه با این مساله به روش های مختلفی متوسّل شدند. به عنوان مثال آقای مستر همفر رو به عنوان یك جاسوس انگلیسی به ایران فرستادند تا آقای محمد علی باب رو متقاعد كنه كه ایشون مهدی هست و... یعنی از این راه قصد به انحراف كشیدن این عقیده رو داشتند.(2) (و راه های دیگه ای كه اگه فرصتی بود بحث خواهیم كرد.)
یكی از این راه ها كه اخیراً به اون رسیدند، این بود كه به جای مواجهه مستقیم، از روشهای غیر مستقیم مثل تحریف آخرالزمان استفاده كنند.
جناب آقای دكتر حسن بلخاری در همین زمینه مصاحبه ای رو انجام داده اند كه اگر زنده بودیم تو مطلب بعد خلاصه ای از این بحث رو تقدیم خواهیم كرد.(3)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت ها:
1.
جمعی از نویسندگان در كتاب پیشگویی ها و آخرالزمان، ج 2، صفحه 10.
2.
دوستان حتماً‌ سعی كنید كتاب مستر همفر رو مطالعه كنند، در اونجا خود آقای همفر می گه برای اینكه آقای محمد علی باب رو به این كار وادار كنم و ذهن او آمادگی این مساله رو داشته باشه، یكسری موادّ مخدّر رو با خودم از .... آورده بودم كه استعمال می كرد و هر آنچه به او می گفتم عمل می كرد.
3. اگر مایل بودید به تفصیل این مصاحبه رو دنبال كنید و مطالعه كنید
اینجا رو كلیك كنید.

نظرات

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 اردیبهشت 1391 توسط محمد مهدی قربانی