بحث قرقیسیا و آرماگدون رو پیش می بردیم، ریشه یابی كردیم و به این نتیجه رسیدیم كه؛ (علیرغم اختلافات بر سر اینكه آیا این دو واقعه یكی هستند؟ و یا دو اتفاق آخرالزمانی متفاوت هستند؟) دوگانگی این دو اتّفاق اثبات شده. هرچند كه در اصل سند و ریشه آرماگدون خدشه كردیم.

دوستانی كه همراهی می كنند یادشون هست، گفتیم تحلیلی كه از این مباحث وجود داره این هست كه ذهن ها رو آماده یك اتّفاق بسیار بزرگ كنند و در سایه اون، اقدامات شوم و پلید خودشون رو عملی كنند و چون توده مردم آماده اتّفاق بزرگتری شده اند، نسبت به این اقدامات عكس العملی رو انجام نمی دهند. (درست مثل اینكه به شما خبر بدن كه دزد ماشینتون رو برد!! ولی بعدش متوجّه بشید كه نه، فقط یكی اومده و شیششو شكسته و رفته، قطعاً یك نفس راحتی می كشید و خدا رو شكر می كنید).
مسیحیان صهیونیست جدید از متون مقدّس استفاده كرده و در تمام كتابهاشون بر این مساله تاكید كرده اند كه این جنگ بزرگ هسته ای خواهد بود.(1)
و از طرفی هم؛  از جمله اساسی‏ ترین مسائلی كه میان همه مسیحیان صهیونیست مشترك است و همه بر آن اتفاق دارند، این است كه ما هم‌اكنون در آخرالزمان زندگی می‏ كنیم و زمینه‏ سازی برای وقوع آرماگدون به عنوان مقدّمه ظهور مسیح، وظیفه ماست.(2)ایندو مطلب رو كه كنار هم بذاریم، به صحّت آن تحلیل پی خواهیم برد كه؛ مطرح كردن بحث آرماگدون تنها و تنها برای زمینه سازی برای فعالیتهای آینده است. لازم هست كه هوشیار باشیم و از این ادّعاهای سخیف نترسیم و در سایه این هوشیاری، معادلات دشمنان دین و مملكتمون رو بشناسیم و مقابله كنیم. البتّه بسیاری از این معادلات با قیام مردم منطقه و بیداری اسلامی به هم خورده و نشان داده است كه دست خدا فوق همه دستهاست.


-----------------------------------------------------------------------------------
1. صاحب خلق در كتاب پروتستانتیزم، پیوریتانیسم و مسیحیت صهیونیستی، صفحه 91.
صاحب خلق در كتاب تاریخ ناگفته و پنهان آمریكا، صفحه 177 و 178.
هالسل در كتاب یدالله صفحه 37.
هالسل در كتاب تدارك جنگ بزرگ، صفحه 105 به بعد.
جمعی از نویسندگان در كتاب پیشگویی ها و آخرالزمان، ج 2، صفحه 194.
2. جمعی از نویسندگان در كتاب پیشگویی ها و آخرالزمان، ج 2، صفحه 19 و 41.

برچسب ها: آرماگدون، تفاوتهای آرماگدون و قرقیسیا، قرقیسیا، ‌آرماگدون و قرقیسیا، هارمجدون، هارمجدوّ، آخرالزمان، آخر الزمان، علائم ظهور، ظهور،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 توسط محمد مهدی قربانی