حادثه ظهور رخداد بزرگی است كه به اعتقاد شیعیان در پایان جهان اتفاق خواهد افتاد. قدرتهای بزرگ جهانی هم سیاستهای خارجی خودشون رو مبتنی بر وقایع پیش از ظهور قرار داده و نقشه های نظامی خودشون رو به شكلی سامان می دهند كه آمادگی های لازم برای این حادثه در آن ملحوظ باشد.
موسسات دینی و رسانه های این دولتها هم با هماهنگی كامل به این مساله پرداخته و می پردازند. قبلا هم گفته شد كه یك تحلیل از این اقدامات این هست كه با این شگردها اذهان عمومی را آماده اتّفاق بزرگی می كنند و هنگامی كه همه آماده آن اتّفاق بزرگ هستند، اقدامات فاجعه باری را انجام می دهند نظیر اقداماتی كه در عراق و كشورهای منطقه انجام دادند و از آنجا كه در مقابل آن اتّفاق بزرگ، چیز كوچكی محسوب می شد، هیچ كس اعتراض نكرد.
آقای دكتر عبدالكریم زبیدی در مقاله ای این مساله رو به این شكل مطرح می كنند:
این مؤسسات پیوسته مردم خود را به ایمان به این نکته فرا می‏خوانند که؛ به زودی لشکری از دشمنان مسیح که بدنه اصلی آن از میلیونها نظامی تشکیل یافته، از عراق حرکت می‏کند و پس از گذشتن از رود فرات - که در آن زمان به خشکی گراییده است - به سوی قدس رهسپار می‏شود. اما نیروهای مؤمن به مسیح راه این لشگر را سد کرده و همگی در «آرماگدون‏» با یکدیگر برخورد خواهند کرد و در این مکان است که درگیری اتفاق خواهد افتاد. صخره‏ ها ذوب می‏شوند، دیوارها بر زمین فرو می‏غلتند و... .(1)
به اعتقاد ایشان این حادثه همان حادثه قرقیسیا است كه روایاتی در خصوص آن در مطلب قبل ارائه شد.
موسسات دینی كشورهای غربی با یك عمل دقیق روانشناسی و آموزشی در سطوح مختلف جامعه خود، از جمله مدارس، توانسته اند این عقیده را نهادینه كنند، به طوری كه دكتر زبیدی می گوید: طبق بررسی های انجام شده، در اكتبر سال 1985، 61 میلیون آمریكایی منتظر واقعه آرماگدون هستند.نتیجه اینكه موسسات دینی غربی با بهره بردن از رسانه ها، یك عقیده كه الهام گرفته از عقاید شیعی است امّا تحریف شده و كاملاً برعكس جلوه داده شده را اینگونه نهادینه كرده و در جامعه خود جا انداخته اند. قطعاً در این مسیر از غفلت ما هم سوء استفاده كرده اند. كافی است یك مقدار در مورد این مساله فكر كنیم و از منابع موجود شیعی استفاده كنیم و در نهایت با تقویت فرهنگ انتظار در بین اقشار مختلف، با اقدامات آنها مقابله كنیم.


1. غرب و آمادگی های پیش از ظهور، عبدالكریم زبیدی، مترجم: امین میرزایی.

برچسب ها: آرماگدون، پایان جهان، ‌حكومت مهدوی، ظهور، واقعه ظهور،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 فروردین 1391 توسط محمد مهدی قربانی